O nas Wizja Misja Właściciele Kontakt Aktualności
  
Menu
Strona główna
Co nas wyróżnia?
Referencje
Współpraca naukowa
Oferty pracy
Licznik odwiedzin
834691 odwiedzających
Advertisement
Konferencja "Nowoczesne metody i narzędzia zarządzania przedsiębiorstwami przyszłości"
    
  
  
„Nowoczesne metody i narzędzia zarządzania przedsiębiorstwami przyszłości” stanowiły temat konferencji, która 5 czerwca br. w Sali Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej została zrealizowana przez OTTIMA plus Sp. J. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej.

Forum, moderowane przez dziennikarkę TVP 2 Ewelinę Kopic, pozwoliło na wymianę wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy wieloma płaszczyznami teorii i praktyki zarządzania. Podczas dyskusji poruszano najbardziej istotne obszary i problemy biznesu w odniesieniu do nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania takich jak: Balanced Scorecard w ujęciu strategii przedsiębiorstwa, zarządzanie wartością firmy, zarządzanie wynikami przedsiębiorstwa, kompetencje ekologiczne w kontekście rozwoju firmy.
Omawiano również praktyczne rozwiązania biznesowe na przykładzie firm z różnych branż i sektorów.
Oprócz praktyków - menedżerów przedsiębiorstw usługowych, przemysłowych i finansowych, o głównych korzyściach i problemach wynikających z budowy nowoczesnych narzędzi i metod zarządzania mówili między innymi:

dr Herwig Friedag z Berlina - międzynarodowej klasy ekspert z zakresu zarządzania strategicznego oraz autor licznych książek i publikacji między innymi z zakresu BSC oraz Delegat Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV) na Europę Środkowo–Wschodnią,
prof. dr hab. Andrzej Chodyński – wybitny ekspert w zakresie kompetencji ekologicznych,
dr Adrianna Lewandowska – ekspert w zakresie zarządzania strategicznego i Balanced Scorecard.
dr Adam Jabłoński – ekspert w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, właściciel firmy doradztwa biznesowego OTTIMA plus.
dr Marek Jabłoński – ekspert w zakresie zarządzania strategicznego i operacyjnego, właściciel firmy doradztwa biznesowego OTTIMA plus.
mgr inż. Andrzej Malinowski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej.
mgr inż. Tadeusz Donocik – Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Prezes Zarządu firmy Final S.A. w Dąbrowie Górniczej.
Zbigniew Maksymiuk - Prezes Zarządu Dyrektor Generalny Saur Neptun Gdańsk S.A.
Mariusz Glenszczyk - Wiceprezes Zarządu firmy TIM S.A.
Magdalena Płoszajska - Dyrektor do spraw Jakości i Środowiska DHL Express (Poland) Sp.z o.o.
Tomasz Raczyński - Prezes Zarządu Kolporter Expo.
Na temat podobieństw między żeglarstwem a relacjami w biznesie w interesujący i pełny ekspresji sposób mówił Kapitan Krzysztof Baranowski  - wybitny żeglarz, kapitan, dziennikarz, nauczyciel, który jako pierwszy Polak dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską.


                                          
   

   
   

Patronat medialny:
                  
                                          
 
   

Dokumenty do pobrania:
Program konferencji

Strefa klienta
Szkolenia
Systemy zarządzania
Analiza strategiczna
Balanced Scorecard
Result Scorecard
Benchmark index
Controlling
Strategie proekologiczne
Audit innowacyjności
Pomiar lojalności klientów
Audit marketingowy
Pomiar kapitału intelektualnego
Firma Bliska Środowisku
Akademia Balanced Scorecard
Gościmy
Odwiedza nas 7 gości